• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

İSMEK ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 24 Kasım Öğretmenler Günü programında, İSMEK öğretmenlerine seslendi.

Konuşmasında İSMEK ile ilgili düşüncelerini dile getiren Başkan Uysal, “İSMEK kursları, İstanbul halkının huzur ve mutluluğu adına çok önemli bir fonksiyon icra ediyor. Kurslar sadece meslek öğretmekle kalmıyor, insanların stresini azaltıyor, dertlerine derman oluyor, hayatla barışmalarına katkı sağlıyor.” dedi.


Başkan Uysal, ilk olarak İSMEK ailesinin idarecileri ve öğretmenlerinin Öğretmenler Günü’nü kutladı. “Öğretmenler Günü’nü senede bir gün kutlarız, ancak hepimizin hayatında öğretmenlerimizin aile veya akrabalarımızdan daha fazla etkisi vardır.” diyen Başkan Uysal, önceki gün katıldığı Öğretmenler Günü programında, bir öğretmenin yaptığı konuşmadan alıntı yaptı. Başkan Uysal, şunları söyledi: “Mesleğe yeni başlayarak İstanbul’a tayin olan bir öğretmenimiz, ‘Sınıf bizim için mabettir ve o mabede abdestiz girilmez.’ dedi. Gerçekten de öğretmenlik, öğrencilere bir şey anlatmaktan öte, onların hayatlarını şekillendirecek, hayatlarına yön verecek bilgileri vermektir. Sınıfta atılan her adım, yapılan her hareket, öğrencinin gelecekte uygulayacağı tavrını belirlediği için bu anlamda mesleğinizde çok dikkatli olmamız gerek.”

“İSMEK’e Sadece Kurs Olarak Bakmamak Gerek”

Konuşmasında İSMEK ile ilgili sayısal veriler de veren Başkan Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İSMEK eğitimlerinin başladığı günden bugüne yaklaşık 3 milyon vatandaşın eğitim aldığını söyledi.

“Ben inanıyorum ki İstanbul’da İSMEK kursları halkın huzur ve mutluluğu adına çok önemli bir fonksiyon icra ediyor. Kurslar sadece meslek öğretmekle kalmıyor, insanların stresini azaltıyor, dertlerine derman oluyor, hayatla barışmalarına katkı sağlıyor.” şeklinde konuşan Başkan Uysal, “İşimiz zor, işiniz zor.” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sevgili öğretmen arkadaşlarım, görevi yeni devraldım. Ancak daha önceki belediye başkanlığı tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki, belediyeler hiçbir zaman eğitimin dışında değildir. İSMEK ile bilgi evleriyle, spor kulüpleriyle, öğrenci kamplarıyla eğitimin hep içindedir. İSMEK ile ilgili ne düşündüğümü sorarsanız; Büyükşehir olarak biz Beyaz Masa kurmuşsak, halkla ilişkiler birimi oluşturmuşsak, vatandaş memnuniyetini ölçme adına özel ekipler kurmuşsak tüm yaptıklarımızdan daha önemlisini burada İSMEK öğretmenleri olarak sizler yapıyorsunuz. Bu nedenle İSMEK’e sadece bir kurs olarak bakmamanız gerektiğini düşünüyorum. Böyle davranırsak belediye olarak vatandaşımıza daha iyi hizmet ulaştırabiliriz. Tekrar İSMEK’te görev alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım ve eğitim dönemi boyunca çalışmalarınızda başarılar dilerim.”Back to Top