• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

BAŞAKŞEHİRLİLER NEY'E VE EBRU SANATINA DOYDU

Bilgievi öğrencileri hazırladıkları eserleri Yetim Vakfı’na destek olmak için satışa çıkardı. İlk destekte Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’ndan geldi.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte ilk olarak 45 farklı öğrencinin yaptığı Ebruli sanat eserleri sergi alanında gösterime sunuldu. Açılışı Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu yaptı. Kartoğlu “ Yaklaşık 24 bin kişilik dev bir Bilgievi kadromuz var. Sergi alanında öğrencilerimizin eserlerini sergiliyoruz bundan sonra bu eserlerin çocuklarımızı yetiştirerek daha akademik hale gelmesini sağlayacağız “ dedi.


Ebruli Sanatçısı Alparslan Babaoğlu’da davetliler arasındaydı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu usta sanatçıya çiçek taktim etti. Babaoğlu” Girişte serginin içinden geçtim yani bu sergi çocuk sergisine benzemiyordu şaşırdım. Bu çocuklar teknik olarak çok iyi bir yere gelmişler. Başakşehir Belediyesi’nin Bilgievleri’nin diğer belediyelerdeki Bilgievleri’ne nazaran çok daha iyi işler yaptığını duyuyordum. Şimdi gözlerimle şahit oldum. Başakşehir Belediyesi Bilgievin’de emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu.

Gecenin bir diğer konuğu ise Türkiye’nin ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ’dı. Oda kendi öğrencisi olan Mesut Ekici’nin şimdilerde yetiştirdiği öğrencilerini dinlemeye geldi. Karadağ “ Uzun yıllardır öğrencimin Başakşehir Bilgievleri’nde ders verdiğini biliyordum ama bu kadar muhteşem öğrenciler yetiştirdiğini bilmiyordum. İkinci teşekkürümü en önemlisini siz değerli velilere etmek istiyorum. Çocuklarını Başakşehir Bilgievleri’ne yollayarak ne kadar kıymetli bir iş yaptığınızın aslında 10 ya da 20 sene sonra fark edeceksiniz. Kendi kültürüne sahip olmayan kendi kültüründen bir haber olan nesiller yok olmaya mahkumdur. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri ile son derece başarılı işlere imza atıyorlar. Ben değerli Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na çok teşekkür ediyorum desteklerini esirgemediği için“ dedi.

Öğrencilerin yapmış olduğu Ebruli eserler Yetim Vakfı’na katkı sağlamak için satışa sunuldu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’da ilk eseri satın alarak öğrencilerin bu duyarlı davranışına destek oldu.

Gecenin sonunda Bilgievi öğrencisi Meryem Sinemis Cerrah Ebruli Sanatı ile yaptığı Türk Bayrağı büyük alkış aldı.Back to Top