• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

90. YAŞ GÜNÜNÜ İSMEK’LE KUTLADI !

İSMEK Küçükçekmece Sosyal Yaşam Merkezi öğrencisi Nazmi Özkök, 90. yaşını kutladı. Burada aldığı eğitimlerle yeniden hayat bulan Özkök, sosyal yaşam merkezlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Cennette olduğunu hissettiğini ifade eden Özkök, İSMEK’li öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıyla birlikte 90. Yaş günü pastasını kesti.

Nazmi Özkök 90. yaş gününü Küçükçekmece Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki İSMEK’li öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıyla kutladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu Özkök, 1950-57 yılları arasında Türk musikisi koro şefi Nevzat Atlığ’dan dersler almış, çeşitli radyo programlarında çalışmış ve bir de şiir kitabı bulunuyor. Sanata her zaman hayatında önemli bir yer ayıran Özkök, Küçükçekmece Sosyal Yaşam Merkezi’ne başvurarak yeniden doğduğunu, ders saatlerinin olduğu günleri iple çektiğini ifade ediyor.


Filografi, ahşap yakma, resim, Türk sanat müziği, Kur’an-ı Kerim branşlarında eğitim alan Özkök, hayatının en mutlu günlerini yaşadığını dile getiriyor. Evde geçirdiği vakitleri burada sosyalleşerek değerlendirdiğini dile getiren Özkök “Uzun zamandır cennette miyim diye sorguluyorum, şimdi cennette olduğumu anlıyorum. Çok mutluyum, iyi ki buradayım, çok şanslıyım.” diyerek sosyal yaşam merkezi projesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ifade ediyor.


60 yaş üstü İstanbullulara boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirme ve yeni beceriler edinme fırsatı sunan İSMEK sosyal yaşam merkezleri, İstanbul’un Küçükçekmece ve Kartal ilçelerinde hizmete devam ediyor. El sanatları, müzik, resim atölyeleri ile dinlenme ve okuma odasında gerçekleştirilecek aktivitelerle vakitlerini faydalı bir şeklide değerlendirme imkânı sağlayan merkezlerin, kişilerin edindikleri beceriler doğrultusunda hayata tutunmalarına katkıda bulunma, aktif yaşlanmalarına yardımcı olma gibi üstlendiği önemli misyonlar bulunuyor.Back to Top