• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

YETENEKLİ ÇOCUKLAR SORDU EKREM KIZILTAŞ CEVAPLADI

Gazeteci yazar Ekrem Kızıltaş, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde düzenlenen Kariyer Günleri’nde üstün yetenekli çocuklarla bir araya geldi. Çocukların sorularını yanıtlayan Kızıltaş hem mesleki tecrübelerini anlattı hem de onlara tavsiyelerde bulundu.

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde her ay alanında başarılı bir ismin ağırlandığı “Enderun Kariyer Günleri” programının bu ayki konuğu gazeteci yazar Ekrem Kızıltaş oldu. Yoğun ilgi gören seminerde miniklerin en çok merak ettiği konuların başında Kızıltaş’ın gazeteci olmaya nasıl karar verdiği ve mesleğinde neler yaşadığı vardı.


“Sevmezseniz bu mesleği yapamazsınız”

Gazeteci Ekrem Kızıltaş, çocukların sorularını tek tek yanıtlayıp onların meraklarını giderdi. Mesleğinin sırlarından bahseden Kızıltaş, gazeteci olmak isteyenlere de nasihatte bulundu. “Gazetecilik zor ama çok güzel bir meslek. Sevmezseniz bu mesleği yapamazsınız. Her şeyden önce çok iyi bir eğitiminiz olacak. Çünkü toplumda size her şeyi bilen insan gözüyle bakıyorlar. Söyledikleriniz, yazdıklarınız sizi takip edenlere örnek oluşturuyor. O yüzden attığınız adımlara çok dikkat etmelisiniz. Yapacağınız bir yanlış yalnızca sizi değil geniş bir alanı etkiler. Kısacası Gazetecilik zorlu bir mücadeleyi göze almaktır” dedi.

Diğer Haberler

Back to Top