• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

İBB GENEL SEKRETERİ BARAÇLI 'EMEĞİN SERÜVENİ'Nİ GEZDİ.

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İSMEK’in “Dün-Bugün-Yarın/Emeğin Serüveni” sergisini ziyaret etti. Baraçlı, sergiyi İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman ile sergi moderatörü Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden Doç. Dr. Seza Sinanlar Uslu eşliğinde gezdi.

İSMEK’in 5 Ocak’ta açılışını gerçekleştirdiği “Dün-Bugün-Yarın/Emeğin Serüveni” sergisine İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Sergiyi gezen Baraçlı’ya İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman ile sergi moderatörü Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden Doç. Dr. Seza Sinanlar Uslu eşlik etti.


İSMEK’in 83 eğitmeni ile 34 öğrencisinin, Yıldız Teknik ve Bilgi üniversitelerinden akademisyen tasarımcıların danışmanlığında 4 ayda hazırladığı sergiyi dolaşan Baraçlı, çok başarılı bulduğu sergide emeği geçen herkesi tebrik etti. UNESCO tarafından Tasarım Kenti seçilen İstanbul’un ilk sergisi olan “Dün, Bugün, Yarın” sergisinin oldukça başarılı bulan Baraçlı, bu serginin uluslararası alanda da sergilenmesi gerektiğini söyledi. 27 farklı branşta üretilen 128 eseri tek tek inceleyen İBB Genel Sekreteri, bu tarz çalışmaların geleneksel sanatlarımıza fayda sağladığını İSMEK’in de bu gibi organizasyonları sanatseverlerle daha sık buluşturması gerektiğine dikkat çekti.


İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın ziyaretinde İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman, İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Ali Koca, Eğitim Grup Başkanı Güven Çalışkan ve İSMEK yöneticileri de hazır bulundu.
Diğer Haberler

Back to Top