• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

ÖĞRETMENLERİMİZ MİLANO'DAYDI

İSMEK giyim üretim teknolojileri öğretmenleri, “Erasmus+ KA1 Giyim Üretim Teknolojilerinde Gözlem ve İyileştirme Çalışmaları Projesi” kapsamında Milano’daki Afol Moda Tasarım ve Tekstil Okulu’nu ziyaret etti.

Bir hafta boyunca okulda düzenlenen seminerleri takip eden, fuar ve çeşitli firmaları gezen öğretmenler, sektörde kullanılan makine ve ekipmanları inceleyerek Milano’da alanları ile ilgili son gelişmeleri gözlemledi.


Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri kapsamında eğitimcilerin eğitimi başlığı altında çeşitli çalışmalar gerçekleştiren İSMEK, 5 giyim öğretmenini modanın merkezi İtalya’ya gönderdi. “Erasmus+ KA1 Giyim Üretim Teknolojilerinde Gözlem ve İyileştirme Çalışmaları” kapsamında Milano’daki Afol Moda Tasarım ve Tekstil Okulu’nu ziyaret eden öğretmenler bir hafta boyunca okulda gözlemlerde bulundu.


Öğretmenlerimiz, modanın başkentinde, dünyanın en büyük markalarıyla çalışan Pino Grasso nakış firmasını ve Milano’nun en ünlü gömlek atölyelerinden biri olan Siniscalchi Camicie Su Misura’yı ziyaret etti. Programın 3. gününde ise dünyanın en büyük kumaş ve aksesuar fuarlarından biri olan Milano Unica’yı gezerek dünya firmalarıyla tanışma fırsatı buldu.


AB Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve Avrupa Komisyonu’nun organize ettiği proje, 6 ayda bir gerçekleşen toplam dört ziyaretten oluşuyor. Çalışma ile öğretmenlerin branşlarıyla alakalı farkındalıklarını arttırarak vizyon kazanmaları amaçlanıyor.Diğer Haberler

Back to Top