• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

TİYATRO AKADEMİSİ’NDEN 23 NİSAN’A ÖZEL ÇOCUK OYUNU

Başakşehir Tiyatro Akademisi öğrencileri, 23 Nisan’a özel müzikli çocuk tiyatrosu ile çocukların kalbini kazandı. Öğrenciler tarafından uyarlanan “Küçük Kara Balık” oyunu, kostüm, dekor ve koreografisiyle göz doldurdu.

Başakşehir Tiyatro Akademisi öğrencileri tarafından uyarlanan “Küçük Kara Balık” adlı müzikli çocuk oyunu, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak hazırlanan oyun, Başakşehirli çocuklardan büyük ilgi gördü.


Oyunu büyükler de beğendi

Tek perde olarak sahnelenen oyun, kostüm, dekor ve koreografisinin yanı sıra verdiği mesajlarla anne ve babaların da beğenisini kazandı. Genel sanat yönetmenliğini İlknur Demir’in yaptığı 45 dakikalık müzikli çocuk oyununda, annesi ile küçük bir derede yaşayan Küçük Kara Balık’ın maceralarla dolu yolculuğu anlatıldı.

Başakşehir Tiyatro Akademisi öğrencileri Aleyna Bozdağ, Asaf Yasir Coşkun, Asiye Topuz, Dilek Köprücü, Enes Malik Culfa, Hatice Akkaya, Berfin Aydemir, Muhammed Şamil Duman, Muhammed İkbal Akgül, Münib Cahit Akgül, Nesim Berhan Eren, Nurgül Gökkaya, Saimenur Susamaz, Şevval Duman ve Yağmur Şayir’in performansı ayakta alkışlandı.

Maceralarla dolu bir yolculuk

Dünyada neler olup bittiğini ve başka canlıların varlığını araştırmak isteyen Küçük Kara Balık, sürekli sorular sorduğu bilgili arkadaşı Sümüklü Böcek’in de desteğiyle yeni dünyalara doğru bir yolculuğa çıkar.

Yolculuğu sırasında bir sürü maceraya atılan kahramanımız, dereleri, ırmakları, denizleri ve birbirinden farklı yaşamları keşfeder. Küçük Kara Balık’a bu yolculukta şarkılarıyla rengârenk balıklar, kurbağalar, yengeçler ve su kuşları eşlik eder.Diğer Haberler

Back to Top