• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

‘BECERİKLİ ELLER’DEN EL EMEĞI GÖZ NURU ÜRÜNLER

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nin ‘Becerikli Ellerim Kulübü’nde eğitim alan öğrenciler, yıl boyunca el emeği, göz nuruyla yaptıkları birbirinden güzel ürünleri bir sergiyle görücüye çıkardı.

Başakşehir Belediyesi’ne bağlı bilgievlerinin Becerikli Ellerim Kulübü tarafından düzenlenen Becerikli Ellerim Sergisi, Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde açıldı. 200 öğrencinin yıl boyunca derslerde yaptıkları ürünlerin yer aldığı serginin açılışı, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, İlçe Halk Eğitim Müdürü Aziz Akdoğan, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın eşi Hatice Uysal ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun eşi Kübra Kartoğlu tarafından yapıldı.


Becerikli Ellerin ürünleri beğenildi

Başkan Kartoğlu, açılışın ardından Hatice Uysal, eşi Kübra Kartoğlu ve beraberindekilerle birlikte sergiyi gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Hatice Uysal ve Kübra Kartoğlu, maharetli minik ellerin çalışmalarını hayranlıkla incelediler. Becerikli ellerin çalışmalarına sadece Uysal ve Kartoğlu değil anneler de hayran kaldı. Sergiyi gezen anneler, çocuklarının heyecanına da ortak oldu.


Annelerin günü unutulmadı

Programda, sergide ürünü bulunan tüm çocuklara sertifika verildi. Sertifikalarını alan çocuklar, annelerini unutmadılar ve karanfillerle Anneler Günü’nü kutladılar. Hatice Uysal ve Kübra Kartoğlu da, programda kısa birer konuşma yaparak, hem çocukları tebrik ettiler hem de annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Sergide bin 200 ürün sergileniyor

Sergide, Başakşehir Bilgievleri’nin Becerikli Ellerim Kulübü’nde eğitim alan çocukların el emeği göz nuru, keçeden yapılmış çantalardan para cüzdanlarına, havlulardan sepetlere, anahtarlıklardan kapı süslerine kadar bin 200 ürün yer alıyor. Becerikli Ellerim Sergisi, 14 Mayıs Pazartesi gününe kadar Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde gezilebilir.



Diğer Haberler

Back to Top