• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

İSMEK'TEN İSTİHDAMA YÖNELİK YENİ EĞİTİMLER

İSMEK, TOBFED (Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu) işbirliği ile otomotiv satış sonrası hizmet eğitimleri vermeye başlıyor. Otomotiv sektörüne yardımcı eleman yetiştirilmesi amacıyla planlanan eğitimler, "Araç Temizlik, Bakım ve Koruma Görevlisi”, "Vale Görevlisi” ile "Boyasız Göçük Onarımcısı” branşlarından oluşuyor. Otomotiv sektöründe çalışmak veya bu alanda kendini geliştirmek isteyen 16-35 yaş arası kişilerin katılabileceği eğitimlere www.ismek.ist üzerinden başvuru alınıyor.

İSMEK, istihdama yönelik bu kez de otomotiv sektörüyle ilgili eğitimler düzenliyor. TOBFED (Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu) işbirliği ile otomotiv satış sonrası hizmet eğitimleri vermeye başlayan İSMEK, motorlu araçlar teknolojisi alanı altında "Araç Temizlik, Bakım ve Koruma Görevlisi”, "Vale Görevlisi” ile "Boyasız Göçük Onarımcısı” yetiştiriyor. Eğitimlerden yararlanmak isteyenler için kayıtlar www.ismek.ist üzerinden yapılabiliyor.

Otomotiv sektörüne yardımcı eleman yetiştirilmesi amacıyla Haziran ayında başlaması planlanan eğitimlere öğrenci kabulü 16-35 yaş arası kişilerden seçiliyor. Programın içeriğine göre uygulama sınavı ve mülakat ile belirlenen öğrencilere eğitimlerini başarı ile tamamladıkları takdirde İSMEK Sertifikası veriliyor.

Eğitimler 3 Branşta Gerçekleşecek

İSMEK, TOBFED işbirliği ile başlayacak olan eğitim programları teorik ve uygulamalı olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Teorik ve uygulama bölümünü başarı ile tamamlayan öğrenciler, eğitim sonunda ise TOBFED tarafından belirlenen firmalara istihdam edilmeleri amacıyla yönlendirilecek.

Programların sektörle ilgili bölümlerinde TOBFED tarafından önerilen eğitmenler görevlendirilirken, kişisel gelişim alanındaki bölümler İSMEK öğretmenleri tarafından verilecek.

"Araç Temizlik, Bakım ve Koruma Görevlisi” branş eğitimleri 60 saat teorik, 60 saat uygulama olmak üzere toplamda 120 saatte tamamlanacak. Öğrenciler, araçların temizlik, bakım ve koruma gibi alanlarına ilgi duyan ve bu sektörde kendisini geliştirmek isteyen kişiler arasından mülakat ile belirlenecek.

Araçların göçük onarımı, tamir edilmesi gibi alanlarına ilgi duyan ve bu sektörde kendisini geliştirmek isteyen kişiler içinse "Boyasız Göçük Onarımcısı” eğitimi düzenlenirken, branşa öğrenci alımı uygulama sınavı ve mülakat ile yapılacak. Eğitim 40 saat teorik, 80 saat uygulama olmak üzere 120 saat sürecek.

"Vale Görevlisi” eğitimlerine katılmak isteyenler öğrenciler de mülakat ile belirlenecek. 16-35 yaş aralığındaki kişilerin başvurabileceği eğitimlerde kişilerin en az iki yıllık ehliyete sahip olup aktif araç kullanmaları ve en az lise mezunu olmalarına bakılacak. Öğrenciler, 32 saat teorik eğitimlere tabi tutulacak.

İSMEK ile TOBFED’in ortaklaşa 3 branşta verdiği otomotiv satış sonrası hizmet eğitimler TOBFED’in belirlediği Avcılar Parseller, Bakırköy Cevizlik, Beşiktaş Dikilitaş İle Maltepe Cevizli’deki adreslerde verilecek.

Araç Temizlik, Bakım ve Koruma Görevlisi: Kartaltepe Mah. Sami Ayanoğlu Sk. No:6 Bakırköy ile Yalı Mah. M. Fevzi Çakmak Cad. No:45 Maltepe

Boyasız Göçük Onarımcısı: Turgut Özal Mah. 68. Sk. Otoport AVM Kat:6 No:180 Avcılar Vale Görevlisi: Bebeköy Sok. Bebek Mah.No:1 Beşiktaş

Vale Görevlisi: Bebeköy Sok. Bebek Mah.No:1 Beşiktaş

Detaylı bilgi için; https://ismek.ist/tr/kursmerkezleri.aspx?list=tobfedDiğer Haberler

Back to Top