• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

KARA KUVVETLERİ LİSAN OKULU'NDAYDIK

İSMEK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın düzenlediği iftar programına katıldı. Askeri Eğitim ve İşbirliği Anlaşmaları (ASEİŞ) tarafından, Kara Kuvvetleri Lisans Okulu Komutanlığı’nda bu eğitim döneminde lisans eğitimi alan ve 16 farklı ülkeden aileleri ile birlikte katılan 160 misafir askeri personel için organize eden programda, geleneksel Türk sanatlarımız da tanıtıldı. İSMEK, misafirler için kaligrafi, cam üfleme ve keçe branşlarında canlı performanslar sergiledi.

İSMEK, Askeri Eğitim ve İşbirliği Anlaşmaları’nın, Kara Kuvvetleri Lisans Okulu Komutanlığı’nda bu eğitim döneminde lisans eğitimi alan ve 16 farklı ülkeden aileleri ile birlikte katılan 160 misafir askeri personeli için verilen iftar yemeğine katıldı. Mezuniyet etkinlikleri kapsamında düzenlenen gecede misafir askeri personelin aldıkları Türkçe dil eğitimi dışında Türk kültürünü, tarihini, toplumun temel özelliklerini, geleneksel Türk misafirperverliği ile milli değerlerini tanıtan bir dizi faaliyet gerçekleştirildi.


Şehit yakınlarının da davet edildiği programda İSMEK, geleneksel Türk sanatlarımızın tanıtılması adına canlı performanslar sergiledi. Kaligrafi, keçe ve cam üfleme branşlarında hünerlerini sergileyen İSMEK’liler, davetlilerden büyük ilgi gördü.
Diğer Haberler

Back to Top