• slidebg1

    HABERLER

    Beyaz Holding'ten Haberler

İSMEK KAYITLARINA İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

3 Temmuz 2018’de saat 00.00’da başlayan İSMEK kayıtlarına İstanbullular çok büyük ilgi gösterdi. İlk bir saatte 16 bin İstanbullu İSMEK kayıtlarını gerçekleştirdi. Geçen 4 günde 146 bin 810 kişi İSMEK eğitimlerinden yararlanmak için www.ismek.ist üzerinden kayıt yaptırdı. İSMEK’e en çok üniversite mezunları kayıt yaptırdı.

İSMEK’in 2018- 2019 eğitim dönemi için kayıtları 3 Temmuz gecesinde saat 00.00’da başladı. Semra Karabayır isimli öğrenci, İstanbulluların daha ilk dakikalardan itibaren yoğun ilgi gösterdiği İSMEK’e kaydolan birinci isim oldu. Karabayır “Yatak Odası Tekstili Hazırlama” branşına eğitim almak istedi. İSMEK’e ilk başvuran en genç öğrenci 2009 doğumlu Ümit Utku İnan “Bilgisayar Eğitimi” almak için İSMEK’i tercih ederken; İSMEK’e başvuran ve hayat deneyimi en büyük olan 1932 doğumlu öğrenci Teoman Akpir, “Photoshop” eğitimi almak için İSMEK’i tercih etti.


En Çok Üniversite Mezunları Kayıt Yaptırdı

Kayıtların başlamasından bu yana geçen 4 günde 146 bin 810 kişinin başvurduğu İSMEK’e en fazla 20- 30 yaş arası grup ilgi gösterirken bu grubu 40-50 yaş arası grup takip etti. Başvuranların eğitim durumuna bakıldığında ise 73 bin 211 kişinin (%50,01) üniversite mezunu olduğu görülüyor. 44 bin 352 kişi (%30,21) lise mezunuyken, 28 bin 282 kişi (%19,26) ilköğretim mezunu.


İstanbullular En Çok İngilizce Öğrenmek İstiyor

İSMEK’in 3 Temmuz’da başlayan kayıtlarına bakıldığında İstanbulluların eğitim tercihleri de ortaya çıkıyor. İstanbulluların en çok tercih ettikleri branş “İngilizce A1” seviye eğitimiyken “Kadın Giysileri Dikimi” en çok tercih edilen ikinci branş, İngilizce A2 seviye eğitimi üçüncü, Diksiyon eğitimi ise en çok tercih edilen dördüncü branş oldu.

İSMEK’in eğitim verdiği 242 kurs merkezi arasından ise en fazla talep gören merkezler; Fatih Dil Okulu, Fatih Bilişim Okulu, Şişli Mecidiyeköy Kişisel Gelişim Okulu, , Maltepe Altayçeşme Eğitim Merkezi, Kadıköy Müzik ve Gösteri Sanatları merkezleri en fazla tercih edilen 5 eğitim merkezi oldu.


Başvuru için Kimlik Fotokopisi Yeterli

İSMEK’in ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinden yararlanmak isteyen İstanbullular, www.ismek.ist adresi üzerinden online kayıt yaptırabiliyor. Online kayıt işlemi yaptıranların bu işlemi ön kayıt olarak kabul ediliyor. Asil sıra ile ön kayıt yaptıran öğrencler, ders başlama tarihinde ilgili merkezimize kimlik fotokopileriyle birlikte giderek şahsi başvuruda bulunmaları gerekiyor.

İSMEK’in yeni dönemde verdiği eğitimler, içerikleri, saatleri ve eğitim merkezleri ile ilgili detaylı bilgiye yine www.ismek.ist adresi üzerinden ulaşılabiliyor. Aynı zamanda İSMEK’in sosyal medya hesaplarından da (Facebook, Twitter ve Instagram) ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkün.

Diğer Haberler

Back to Top